Vítej každý nový příchozí. I Ty.

„Potřeba české šlechty vyjádřit svůj postoj k německé okupaci i na zbývajícím území české republiky pokračovala. Ve čtvrtek 7.9.1939 byla na schůzi výboru Národního souručenství veřejně prezentována třetí deklarace: "Prohlášení české a moravské šlechty v září 1939". Přečtení projevu bylo přijato výborem se všeobecným souhlasem a potleskem. Podpisy pod touto deklaraci byly poté získávány jednotlivě - platil zákazu sdružování občanů.“ Zobrazit celý citát »

Třetí šlechtická deklarace ze září 1939



Signatáři podle počtu v jednotlivých rodech

21. 4. 2019 | Redakce | Deklarace 1938 a 1939

Signatáři podle jejich počtu v jednotlivých rodech

Při stejném počtu signatářů dále řazeno abecedně.

 

01. KINSKÝ ZE VCHYNIC A TETOVA  – 6

Alfons hrabě Kinský (*1912 Kostelec n.O. †1998 Villeneuve)

Bedřich hrabě Kinský (*1911 Kostelec n. O. †1999 Sassenberg)

František hrabě Kinský (*1879 Kostelec n. O. †1975 Kostelec n. O)

František hrabě Kinský (*1915 Kostelec n.O. †1993 Charleston)

Josef hrabě Kinský (*1913 Kostelec n.O. †2011 Kostelec  n. O.)

Zdenko Radslav hrabě Kinský (*1896 Chlumec n. C. †1975 Řím)

 

02. LOBKOWICZ  – 6

Bedřich František kníže Lobkowicz (*1907 Křimice †1954 Pacy sur Eure)

Jan kníže Lobkowicz (*1885 Praha †1952 Wolfegg)

Jaroslav kníže Lobkowicz st. (*1877 Konopiště †1953 Křimice)

Jaroslav kníže Lobkowicz ml. (*1910 Zámeček u Plzně †1985 Křimice)

Josef princ Lobkowicz (*1918 Dolní Beřkovice †1946 Mělník)

Mořic princ Lobkowicz (*1890 Dolní Beřkovice †1944 Telč)

 

03. CZERNIN Z CHUDENIC  – 5

Edmund hrabě Czernin (*1907 Sofija †1994 Salzburg)

František hrabě Czernin (*1878 Praha †1963 Londýn)

Humprecht hrabě Czernin (*1909 Dymokury †1944 Pleš u Prahy)

Jan Děpold hrabě Czernin (*1915 Dymokury †1967 Vídeň)

Rudolf hrabě Czernin (*1904 Dymokury †1984 Vídeň)

 

04. DOBRZENSKÝ Z DOBRZENICZ   – 5

František hrabě Dobrzenský (*1915 Potštejn †1978 Ascona)

Jan st. hrabě Dobrzenský (*1870 Chotěboř †1947 Chotěboř)

Jan ml. hrabě Dobrzenský (*1911 Chotěboř †1996 Havlíčkův Brod)

Jindřich hrabě Dobrzenský (*1892 Potštejn †1945 Potštejn)

Otakar hrabě Dobrzenský (*1871 Chotěboř †1952 Chotěboř)

 

05. SCHLIK Z BASSANA A HOLÍČE – 5

Jindřich hrabě M. Schlik (*1875 Innsbruck †1957 Jičíněves)

František hrabě Schlik (*1914 Vokšice †2005 Jičín)

Jindřich hrabě Schlik (*1916 Vokšice †2004 Jičín)

Zikmund hrabě Schlik (*1916 Vokšice †1988 Jičín)

Ondřej hrabě Schlik (*1917 Vokšice †1942 Jičíněves)

 

06. COLLOREDO-MANSFELD/MANNSFELD – 4

Jeroným hrabě Colloredo-Mansfeld (*1870 Dobříš †1942 Praha)

Jeroným kníže Colloredo-Mansfeld  (*1912 Berlín †1998 Zbiroh)

Josef kníže Colloredo-Mansfeld  (*1910 Praha †1990 Salzburg)

Weikhard hrabě Colloredo-Mansfeld (*1914 Berlín †1946 St. Lary)

 

07. HILDPRANDT Z OTTENHAUSENU – 4

Bedřich baron Hildprandt (*1902 Praha †1981 Gauting u Mnichova)

Jindřich baron Hildprandt (*1895 Blatná †1968 Mnichov)

Karel baron Hildprandt (*1894 Blatná †1975 Strakonice)

Robert baron Hildprandt (*1893 Blatná †1974 pohřben Gauting)

 

08. KOLOWRAT-KRAKOWSKÝ – 4

Egon hrabě Kolowrat-Krakowský (*1889 Praha †1971 Praha)

Hanuš hrabě Kolowrat-Krakowský (*1879 Černíkovice †1955 Rychnov n.K.)

Otomar hrabě Kolowrat-Krakowský (*1891 Praha †1966 Praha)

Zdeněk hrabě Kolowrat-Krakowský (*1881 Černíkovice †1941 Rychnov n.K.)

 

09. DACZICKÝ Z HESLOWA – 3

Bedřich baron Daczický z Heslowa (*1913 Kluky †1995 Lynden)

Hugo baron Daczický z Heslowa (*1911 Kluky †1989 Praha)

Mikuláš baron Daczický z Heslowa (*1909 Kluky †1971 Praha)

 

10. KORFF-SCHIMISING-KERSSENBROCK – 3

Arthur hrabě Korff-Schmising-Kerssenbrock (*1914 Klatovy †1979 Ústí n.Labem)

Klement hrabě Korff-Schmising-Kerssenbrock st. (*1883 Manětín †1960 Klatovy)

Klement hrabě Korff-Schmising-Kerssenbrock ml. (*1912 Klatovy †1989 Praha)

 

11. DLAUHOWESKÝ Z DLOUHÉVSI – 3

Jan baron Dlauhoweský (*1909 Němčice †1996 Zábrodí)

Karel baron Dlauhoweský (*1910 Němčice †1976 Třinec)

Karel baron Dlauhoweský (*1876 Vídeň †1956 Smečno)

 

12. MENSDORFF-POUILLY – 3

Alfons Karel hrabě Mensdorf-Pouilly (*1891 Boskovice †1973 Boskovice)

Emanuel hrabě Mensdorf-Pouilly (*1866 Peggau †1948 Český Šternberk)

František Mensdorf-Pouilly (*1897 Boskovice †1991 Horn)

 

13. BELCREDI – 3

Jindřich hrabě Belcredi (*1902 Líšeň †1973 Vídeň)

Karel hrabě Belcredi (*1893 Líšeň †1972 Vídeň)

Richard hrabě Belcredi (*1891 Líšeň †1956 Bad Tölz)

 

14. NÁDHERNÝ Z BORUTÍNA – 3

Ervin baron Nádherný (*1876 Chotoviny †1944 Chotoviny)

Ervin baron Nádherný (*1909 Praha/Smíchov †1985 Berkeley)

Oskar baron Nádherný (*1871Chotoviny †1952 Měšice u Tábora)

 

15. SCHWARZENBERG – 3

Arnošt princ Schwarzenberg (*1892 Osov †1979 Písek)

František princ Schwarzenberg (*1913 Praha †1992 Unzmarkt)

Karel kníže Schwarzenberg (*1911 Čimelice †1986 Vídeň)

 

16. WRATISLAV Z MITROWICZ  – 3

Josef Osvald hrabě Wratislav (*1883 Dírná †1966 Dírná)

Max hrabě Wratislav (*1917 Dírná †2002 Dírná)

Maxmilián hrabě Wratislav (*1857 Dírná †1940 Praha)

 

17. BUBNA-LITIC – 2

Michael hrabě Bubna-Litic (*1864 Doudleby †1949 Doudleby)

Mikuláš hrabě Bubna-Litic (*1897 Doudleby †1954 Graz)

 

18. BOŘEK-DOHALSKÝ Z DOHALIC – 2

František hrabě Bořek-Dohalský (*1887 Přívozec †1951 Praha)

Jiří hrabě Bořek-Dohalský (*1914 Domažlice †1990 Lysá n. Labem)

 

19. PÁLFFY Z ERDÖDU – 2

Jan hrabě Pálffy (*1872 Rethof †1953 Graz)

Karel hrabě Pálffy (*1900 Březnice †1979 Mariapfarr)

 

20. SCHÖNBORN – 2

Ervin hrabě Schönborn (*1899 Praha †1984 Frauenburg)

František hrabě Schönborn (*1899 Praha †1964 Praha)

 

21. STERNBERG – 2

Jiří hrabě Sternberg (*1888 Praha †1965 Bruneck)

Leopold hrabě Sternberg (*1896 Častolovice †1957 Kingston)

 

22. BAILLET DE LATOUR – 1

René hrabě Baillet de Latour (*1878 Tábor †1970 Radenín)

 

23. BATTAGLIA – 1

Quido baron Battaglia (*1873 Bratronice †1962 Bratronice)

 

24. HRUBÝ Z GELENJ – 1

Josef baron Hrubý z Gelenj (*1866 Červené Pečky †1943 Červené Pečky)

 

25. KÁLNOKY DE KÖRÖSPATAK – 1

Gustav hrabě Kálnoky (*1892 Olomouc †1979 Linz)

 

26. MLADOTA ZE SOLOPISK – 1

Jan baron Mladota (*1917 Praha †2001 Lousanne)

 

27. PAAR – 1

Alfons kníže Paar (*1903 Vídeň †1979 Hartberg)

 

28. PARISH ZE SENFTENBERGU – 1

Karel baron Parish (*1899 Žamberk †1976 Beamsville)

 

29. PODSTATSKÝ Z PROSÍNOVIC – 1

Theodor bar. Podstatský z Prusinovic (*1909 Pardubice †1984 M.Beroun)

 

30. RIEGER – 1

Bohuš baron Rieger (*1895 Praha †1976 Praha)

 

31. SERÉNYI DE KIS-SERÉNY – 1

Alois hrabě Serényi (*1893 Luhačovice †1957 Vídeň)

 

32. STRACHWITZ – 1

Hugo hrabě Strachwitz (*1900 Zdounky †1978 Vídeň)

 

33. THUN-HOHENSTEIN – 1

Arnošt hrabě Thun-Hohenstein (*1905 Kvasice †1985 Feldafing)

 





Copyright © Jan DrocárPavel Loužecký, 2009–2019  |  O nás