Vítej každý nový příchozí. I Ty.

„_Císař Zikmund Lucemburský: „Pomněte, že vaše malicherné spory jsou hloupé! Všichni křesťané, i když můžeme mít na některé záležitosti svaté matky církve rozdílné názory, máme jednu společnou povinnost: tou je hájit Kristovu pravdu před machometány! “ Zobrazit celý citát »

Zikmund Lucemburský řekl před smrtíKdyž volit, tak krále!

15. 1. 2023 | Jan Drocár |

V den konání prvního kola voleb českého prezidenta 14.2.2023 napsal na serveru Neviditelný pes Jan Ziegler článek Když volit, tak krále!

Mimo jiné v něm píše: „O žádného prezidenta nestojím a dal jsem to najevo. Už se dále nehodlám zúčastnit degradujících špinavých republikánských hrátek. Korunovace českých králů měly úroveň, prezidentské volby jsou žumpou. A tak jsem tedy „odvolil“ rázně, respektive neodvolil, protože můj hlas je z hlediska českých zákonů neplatný, z hlediska historického práva ale jedině možný. Dal jsem svůj hlas legitimnímu českému králi Karlu Habsburskému.“

„Jsem monarchistou, uznávám českého krále, a už prostě dál nemíním šaškárnu zvanou prezidentské volby podporovat. Navíc nejsou zárukou, že v čele země stane skutečná osobnost a nikoliv lhář, demagog a populista.“ napsal dále Jan Ziegler.

„Panovníci, ať už králové, velkovévodové či knížata jsou k vládnutí dlouhodobě vychováváni, mají vzdělání, úroveň a jsou mezi lidmi všeobecně oblíbeni, ať je to ve Velké Británii, Norsku, Lucembursku, Lichtenštejnsku a dalších monarchiích. Tyto země jsou také ušetřeny trapností prezidentských voleb. Konstituční monarchie jsou zkrátka ideální. A je klidně možné, že po několika dalších přímých prezidentských volbách k nim přibudou i Země koruny české, protože už lidé budou tímto příšerným divadlem pořádně znechuceni. To bych si moc přál“.

Dovolil bych si slova pana Zieglera doplnit a podpořit rodokmenem, který jeho slova fakticky a graficky doplňuje, podporuje.

Zde prosím kliknout pro zvětšení:
Copyright © Jan DrocárPavel Loužecký, 2009–2023  |  O nás