Vítej každý nový příchozí. I Ty.

„“ Zobrazit celý citát »

Dny evropského dědictvíKarel Schwarzenberg a pandemie

4. 3. 2021 | Redakce | Citáty a dokumenty

Já bych moc prosil, aby všichni, kteří o boji proti virům a potlačení pandemie vědí stejné hovno jako já, aby laskavě ráčili držeti ústa a neobtěžovali ty, kteří mají s touto nemocí práce až nad hlavu a jsou zcela vyčerpaní každodenním bojem o životy jiných lidí.

Facebook pondělí 1. března 2021:

Pamatuji si, že když jsem byl ministrem zahraničí, tak jsem v každé hospodě našel odborníka na naše vztahy s Ruskem, s NATO či na uspořádáni Evropské unie. A bylo někdy obtížné ty chytré řeči vydržet. Teď tím trpí bez toho velmi tvrdě pracující zdravotníci, ale i ministr Jan Blatný. Mnoho lidí se vyjadřuje k tomu, jak vést boj proti koronaviru. Včera ráno jsem v jedněch novinách objevil článek, který se rozhořčeně vyjadřoval k tomu, že nechceme připustit výjimku pro očkovací látku Sputnik V a že je třeba jí povolit mimo schvalovací proces úřadů. Podíval jsem se tedy, který významný imunolog nebo lékař publikoval tak rozhořčený článek a ejhle, článek napsal historik.
Těchto fenoménů se teď objevuje spousta. Já bych moc prosil, aby všichni, kteří o boji proti virům a potlačení pandemie vědí stejné hovno jako já, aby laskavě ráčili držeti ústa a neobtěžovali ty, kteří mají s touto nemocí práce až nad hlavu a jsou zcela vyčerpaní každodenním bojem o životy jiných lidí.
P.S.: Já mám veškerou úctu k ruské vědě a jistě i v lékařství patří ke světové špičce. Nicméně právní stát, jakým by Česká republika měla být, nemůže posuzovat výrobky od různých výrobců a z různých zemí podle chuti, nýbrž všechny musí projít stejným procesem testování a schválení. Pokud by to tak nebylo, tak bychom byli nejen vystaveni různým soudním sporům, ale hlavně bychom ohrozili zdraví našich občanů.

Copyright © Jan DrocárPavel Loužecký, 2009–2024  |  O nás