Vítej každý nový příchozí. I Ty.

„“ Zobrazit celý citát »

Spojené královstvíKarel kníže Schwarzenberg komentuje

19. 9. 2018 | Jan Drocár | Citáty a dokumenty

Karel Schwarzenberg komentuje

Český politik Karel kníže Schwarzenberg, kancléř prezidenta Havla. senátor, ministr zahraničních věcí, místopředseda české vlády, prezidentský kandidát a v současnosti poslanec a místopředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny, komentuje občas na Facebooku politické dění v zemi. Pokud jeho komentáře zveřejní stránky Historické šlechty (HS), jsou řazeny časově, nahoře je vždy ten nejaktuálnější. Fotografie knížete byla pořízena v roce 2002 během natáčení filmu „Potomci Přemyslovců aneb tradice zavazuje“. Více o rodu Karla Schwarzenberga a natáčení televizního cyklu Modrá krev se dozvíte na stránkách Historické šlechty pokud kliknete na zvýrazněná místa.

Facebook 19.9.2018:

„Nedávno jsem psal, jak se ministerský předseda zmocnil zahraniční politiky. Řekl, že ho baví a bylo jasné, že s odmítnutím Pocheho bude mít sociální demokracie jen prázdný titul, nikoliv ale větší vliv na zahraniční politiku. Očividně pan předseda Hamáček uznal, že tuto bitvu prohrál, zahraniční politiku přenechal premiérovi a připustil, že nový ministr zahraničí nebude pan Poche, nýbrž jeho bývalý asistent. To znamená, že ministrem zahraničí bude někdo, kdo nemá ani ve své straně, natož pak ve vládě žádnou váhu. Bude to sice snad chvalitebný úředník, ale nikoliv někdo, kdo může prosadit sebevědomou zahraniční politiku. 
Faktická ztráta klíčového ministerstva znamená pro sociální demokracii opravdu výraznou porážku. Když bude takto pokračovat, tak by mě zajímalo, jaký resort si během další koaliční vlády ještě budou schopni uhájit, nebo už to bude pouze vláda ANO pod záštitou sociální demokracie.“

Facebook 19.9.2018:

„Jmenování pana Petříčka ministrem zahraniční nám ukazuje, jaký postoj má dnešní vláda pod vedením ANO a sociálních demokratů k zahraniční politice. Jmenovat bývalého asistenta pana Pocheho ministrem zahraniční je ostuda a znehodnocení tohoto klíčového ministerstva. Všude na světě jsou ministry zahraničních věcí buď důležití politici, nebo vynikající osobnosti. My tu uspokojujeme pouze ctižádost pražské sociální demokracie. Je to ponížení pro českou zahraniční politiku.“

Facebook 15.6.2018:

„Na Pražském hradě se se včera odehrála scéna mimořádné grotesknosti. Pan prezident Zeman, poté, co povolal novináře a patřičně jim vynadal, nechal spálit červené trenky, které Ztohoven před nějakým časem vyvěsili na Hradě.
Obřadnost tohoto zemanovského autodafé je z jednoho důvodu pozoruhodné. Naznačuje, jak se ta akce, které se smál celý národ, dotkla prezidentského majestátu. Tudíž to muselo být slavnostně spáleno.
Mohl by to člověk s údivem a lehkým úsměvem přehlédnout, kdyby nebyla děsivá představa, že by nastala politická situace, kdy osud národa závisí na rozhodnutí muže takto choré mysli.
Zdá se, že opravdu, tak jako symbol prezidenta Havla bylo jeho srdíčko, prezidenta Klause plnicí pero, ony rudé trenky zůstanou jediný jasný symbol vlády Miloše Zemana“.


Související klíčová slova
Copyright © Jan DrocárPavel Loužecký, 2009–2022  |  O nás