Vítej každý nový příchozí. I Ty.

„"Teď jste se stali svobodnými občany a já vám přeji k tomu mnoho štěstí. Ale svoboda může být taky nebezpečná. My se už známe z generace na generaci, ale teď budou přicházet lidé, kteří vás chtějí podvádět. Tak dejte pozor. Dnes existuje nové slovo komunismus. Ale to jenom je jiné slovo pro krádež. Já vím, že budu prvním, kterého chytí, ale po sto letech jste vy na řadě". “ Zobrazit celý citát »

Komunismus je jenom jiné slovo pro krádežTelevizní portrét Františka Ladislava Riegra

22. 3. 2019 | Jan Drocár | Video-audio

František Ladislav Rieger (*10.12.1818 † 3.3.1903) byl zakladatelem české moderní politiky, otcem českého parlamentalismu, důstojným předchůdcem T. G. Masaryka. Zcela zásadním způsobem přispěl ke vzniku české státnosti.

„F.L.Rieger, Češi, nedejme se!“
Dokument České televize vyrobený v roce 2018.

O pořadu

Postava tohoto významného politika a spoluzakladatele Národní (staročeské) strany patří do politických i kulturních dějin tohoto národa. Celé jeho působení na české politické, hospodářské i kulturní scéně je spjato se všemi důležitými událostmi našeho národa. K tomu, aby pozvedl české sebevědomí a vzdělanost, nepotřeboval velká gesta a nabubřelá slova. Dnešní doba velmi potřebuje znát vzory vlastenectví a rozeznat je od poněkud nebezpečných a nevzdělaných pseudovlastenců.


Související klíčová slova
Copyright © Jan DrocárPavel Loužecký, 2009–2023  |  O nás